ارائه خدمات ترمیمی 2 سطحی دندان
ارائه خدمات ترمیمی ۲ سطحی در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

ترمیمی ۲ سطحی دندان در دندانپزشکی ملت دنتیست

اگر چنانچه نیاز به ترمیمی ۲ سطحی دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

پر کردن یا ترمیم دندان

حال اگر بخواهیم تعریفی از پر کردن یا ترمیم دندان داشته باشیم میشه گفت که به حذف پوسیدگی دندان و پر کردن آن با کمک برخی مواد استانداردی همانند کامپوزیت دندان یا آمالگام ترمیم دندان گفته می شود.

بعضی مواقع دندان به قدری دچار پوسیدگی می شود که علاوه بر ترمیم اساسی نیاز به  بازسازی یا بیلداپ با مواد مخصوص دارد.

نحوه ترمیم ۲ سطحی دندان

در گام اول دندانپزشک دندان های بیمار را بررسی می کند و بنا به شرایط موجود بهترین روش ترمیمی را اتخاذ می‌کند. در برخی از مواقع ممکن است پزشک برای تشخیص بهتر از آزمایش های رادیوگرافی یا مکانیکی استفاده نماید.

بعد از انتخاب روش ترمیمی، پزشک دندان ها را بی حس می کند و به وسیله ی مته یا لیزر قسمت پوسیده شده دندان را برمی ‌دارد. انتخاب ابزار برای این کار نیز بستگی به میزان پوسیدگی و راحتی دندانپزشک دارد. در ادامه به برخی از روش های رایج ترمیم دندان نیز اشاره می‌کنیم.

روش های ترمیم دندان

ایمپلنت یک مرحله‌ ای

به عبارتی ترمیم یا ایمپلنت یک مرحله ‌ای دندان به این معنی می باشد که در آن قسمت، تاجی ایمپلنت در حین فرایند درمان از لثه بیرون آمده و کاملا نمایان است. این روش امکان دارد تنها در یک جلسه انجام شود، در غیر این صورت پزشک با توجه به میزان پوسیدگی دندان ممکن است چندین جلسه درمانی را برای بیمار در نظر بگیرد.

ایمپلنت دو مرحله ‌ای

در ایمپلنت دو مرحله ‌ای قسمت مورد ترمیم باید به گونه‌ای جراحی بشود که قسمت بالایی ایمپلنت به طور کامل در زیر لثه پنهان یا دفن شود. در این روش برای نمایان کردن سر ایمپلنت و قرار دادن تاج بر روی آن نیاز به جراحی دوم می باشد.

پرکننده های سرامیکی

این نوع از پرکننده ها شباهت زیادی به پرکردگی طلا دارند. روند درمانی آنها معمولا بیش از ۱ جلسه بوده و قیمت بیشتری نسبت به سایر پرکننده ها دارند. البته قیمت بالای آنها به معنی باکیفیت بودنشان نیست. در بسیاری از مواقع شاهد شکسته شدن این پرکننده ها بوده ‌ایم. اما یک مزیت مهمی دارند و آن هم این که شبیه به دندان طبیعی بوده و می ‌توان ظاهر طبیعی دندان و دهان را با آن حفظ کرد.

کامپوزیت

پر کننده های کامپوزیتی از جنس شیشه پودری و رزین اکریلیک می باشند. این پرکننده ها دارای مزایای مختلفی هستند که مهم ترین آن همرنگ شدن کامپوزیت با رنگ واقعی دندان می باشد. در این روش پزشک رنگ کامپوزیت را با بررسی های موشکافانه دقیقا شبیه به رنگ دندان درآورده و لبخندی طبیعی را به افراد هدیه می دهد. البته این پرکننده ها نسبت به ترکیبات فلزی که حاوی آمالگام هستند، کم دوام تر می‌باشند. هزینه انجام کامپوزیت بستگی به میزان پوسیدگی و تعداد ونیرها خواهد داشت.

ترمیم پر کردگی ها

پرکردگی ها و مواد ترمیم دندان می ‌توانند تا سال‌ها دوام بیاورند؛ اما در مواقعی امکان دارد به سبب مصرف غذاهای نامناسب و فشارهای بیش از اندازه به فک از بین بروند. از این رو، به ترمیم نیاز داشته و باید برای بررسی های مجدد به پزشک مراجعه شود.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به ترمیمی ۲ سطحی دندان ( پر کردن یا ترمیم دندان ) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱