ارائه خدمات ترمیمی 3 سطحی دندان
ارائه خدمات ترمیمی ۳ سطحی در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

ترمیمی ۳ سطحی دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

اگر چنانچه نیاز به ترمیمی ۳ سطحی دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

در صورتی که نگران وجود حفره ها و سوراخ در دندان های خود می باشید ، همچنین اگر در هنگام مسواک زدن در دندان ها دردی احساس می کنید یا دندان ها به غذا های سرد و گرم حساس شوند ، به احتمال زیاد دندان دچار پوسیدگی شده است و دندان نیاز به پر کردن دارد.

می توان اینگونه بیان کرد که پرکردن دندان از قدیمی ترین روش ها برای جایگزین کردن مواد مختلف با ساختار دندان از دست رفته می باشد تا دندان طبیعی در دهان حفظ شود.

با این روش دندان ترمیم شده و درد ناشی از پوسیدگی و حفره ها تسکین پیدا می کند. پر کردن دندان از جمله روش های پرطرفدار و رایج در کلینیک های دندانپزشکی می باشد.

ترمیم دندان

زمانی که قسمتی از دندان شما دچار پوسیدگی می شود برای جلوگیری از آسیب بیشتر به خود دندان و دندان های مجاور، قسمت پوسیده دندان را تراش می دهند و  با مواد استاندارد پر می کنند که به آن ترمیم دندان و یا پر کردن دندان گفته می شود.

کسانی که نیاز به پر کردن دندان دارند

  • ماندن غذا در بین دندان ها و یا داخل دندان ها و ایجاد درد
  • به وجود آمدن حفره و یا سوراخ بر روی دندان
  • به وجود آمدن لکه های تیره و عمیق بر روی دندان و یا بین دندان ها
  • لب پر شدن دندان بر اثر خوردن مواد غذایی سفت و یا بر اثر گذشت زمان و ساییدگی دندان
  • حساسیت و ایجاد درد هنگام نوشیدن نوشیدنی های سرد و گرم

انواع روش های ترمیم

به عبارتی باید در نظر داشته باشید که روش های ترمیم بستگی به عمق پوسیدگی دندان دارند که بر این اساس به سه دسته تقسیم بندی می شوند که شامل ۱- ترمیم یک سطحی ۲- ترمیم دو سطحی ۳- ترمیم سه سطحی می باشند، که درحالت یک سطحی کمترین پوسیدگی وجود دارد ولی در حالت سه سطحی بیشترین پوسیدگی موجود می باشد و باید بیشترین تخلیه دندان انجام پذیرد.

فرآیند ترمیم سه سطحی دندان

می توات گفت که فرآیند ترمیم دندان شامل مراحلی است که دندانپزشک باید آنها را انجام دهد تا پوسیدگی ترمیم گردد، مرحله اول در این فرآیند بی حس کردن دندان با استفاد از آمپول بی حسی می باشد ( به سبب استفاده از این مواد، فرآیند ترمیم بدون درد می باشد)، مرحله دوم با استفاده از ابزار مخصوص (مته و دریل خاص) محل پوسیدگی را خارج می کند و در نهایت با استفاده از مواد پرکننده این حفره ایجاد شده را پر کرده و با ابزار های مخصوص سطح آنرا صیقلی می کند تا در صورت برخورد زبان، به آن آسیبی وارد نشود.

به عبارتی می توان گفت که اصلی ترین عامل در تعیین میزان تخلیه دندان، عمق پوسیدگی آن می باشد که بر این اساس ترمیم سه سطحی برای حالتی می باشد که بیشترین پوسیدگی وجود دارد.

در بعضی موارد بعد از پر کردن دندان امکان دارد به سبب کیفیت نامناسب مواد مورد استفاده یا عوامل خارجی دیگر، احتیاج باشد که دندان ترمیم گردد که در این مورد نیز باید تخلیه به صورت کامل انجام شود و فرآیند ترمیم دوباره صورت پذیرد.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به ترمیمی ۳ سطحی دندان ( ترمیم یا پر کردن دندان برای حالتی که بیشترین پوسیدگی وجود دارد ) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱