انجام کامپوزیت در شمال تهران | ملت دنتیست

انجام کامپوزیت در شمال تهران کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

برای اینکه نحوه ی انجام کامپوزیت در شمال تهران را بدانید در این مقاله که مطالعه ی آن تقزیبا ۳ دقیقه طول می کشد با ماهمراه باشید.

می توان اینطور توضیح داد که کامپوزیت دندان درواقع ماده‌ای از جنس پلاستیک و شیشه می باشد که به ‌منظور اصلاح دندان استفاده می‌شود.

امکان دارد این ماده را درهنگام پر کردن دندان دیده باشید ، کامپوزیت به شما کمک می‌کند تا دندان‌های لکه ‌دار یا تغییر رنگ داده را سفید کرده یا شکستگی و بد فرمی دندان‌ها را به روش پر کردن جبران نمایید.

انواع کامپوزیت دندان

 • کامپوزیت مخصوص ونیر دندان

نوعی از درمان با کامپوزیت دندانی به اسم کامپوزیت ونیر وجود دارد که کاربرد و زیبایی بسیار زیادی دارد و اکثر افراد برای قسمت جلویی دندان ها که دچار فاصله یا ترک شده اند ، استفاده می نمایند.

ظاهر افراد با این روش زیبایی تغییر قابل توجهی خواهد داشت. درمان و زیباسازی به وسیله ی ونیر کامپوزیت سبب سفید شدن دندان ها می شود بدون آنکه هیچ تراشی روی دندان ها انجام شود و آسیبی به دندان ها برساند.

در بعضی وقت ها به این روش ارتودنسی فوری نیز می گویند. کامپوزیت ها از ترکیب ذره های فیلر به وجود می آیند که مقاومت خوبی دارند. کامپوزیت ونیر از ترکیبی خمیر مانند به وجود می آید که با امواج نوری و همچنین طول موج خاص سفت شده است.

نسل جدید کامپوزیت ها علاوه بر اینکه دوام و استحکام بالایی دارند هیچگونه تخلخلی ندارند و خیلی خوب پولیش می شوند و همچنین طول عمر آنها هم بیشتر شده است. ونیرها از مواد همرنگ دندان ساخته می شوند تا عیب و ایرادهای دندان را برطرف کنند.

یکی از جذابیت‌های کامپوزیت ونیر این می باشد که رنگ آن را می‌توانیم مطابق با رنگ دندان خود انتخاب کنیم.

اکثرا کامپوزیت ونیر را بهتر می‌دانند. زیرا درحالی ‌که لمینت در آزمایشگاه‌های دندانپزشکی ساخته می‌شود، کامپوزیت ونیر در مطب و به دست دندانپزشک به‌ صورت لایه‌لایه بر روی دندان می ‌نشیند.

 • کامپوزیت ماکروفیل یا درشت دانه

کامپوزیت ماکروفیل چند دهه قبل وارد عرصه پزشکی شد و دارای ذرات ۱۰ تا ۱۵ میکرومتری می باشند. ذره های کامپوزیت ماکروفیل در مقایسه با انواع کامپوزیت دیگر درشت تر می باشند که این درشت بودن ذره ها دوام و مقاومت مواد را بالا می برند ولی انجام ترمیم را سخت تر می کنند.

 • کامپوزیت میکروفیل یا ریز دانه

کامپوزیت میکروفیل دارای ذرات کوچکتر از ۱۰۰ نانومتر می باشد و همین موضوع باعث شده انجام پولیش بسیار راحت انجام شود و بخش ترمیم شده به وسیله ی میکروفیل کاملا یکدست و صاف باشد ، اما این نوع کامپوزیت نسبت به کامپوزیت ماکروفیل دوام و استحکام کمتری دارد.

 • کامپوزیت دندان هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید

بعضی از ذرات این نوع کامپوزیت ها در محدوده ۱۰ تا ۱۵ میکرومتر می باشد و برخی دیگر در محدوده ۴۰ متر می باشند ، میکروهیبرید و نانو هیبرید ها هر دو در گروه کامپوزیت های هیبرید می باشند که محدوده ذرات آنها از ۱۰۰ نانومتر کمتر هستند.

از مزیت های این نوع از انواع کامپوزیت ها می توان به افزایش مقاومت آنها در برابر ساییدگی و دوام و استحکام بالا اشاره کرد.

ولی یکی از معایب آنها این می باشد که با گذشت زمان زیبایی خود را از دست خواهند داد.

نانو کامپوزیت

انجام کامپوزیت دندان در شمال تهران | دندانپزشکی ملت دنتیست
نحوه ی انجام نانو کامپوزیت در شمال تهران

یکی دیگر از انواع کامپوزیت ها، نانو کامپوزیت می باشد که برای رفع مشکل های موجود در کامپوزیت های هیبریدی استفاده می شوند. اندازه ذره های این مدل کامپوزیت ۲۰ نانومتر می باشد و در برابر ساییدگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

نانو کامپوزیت همچنین قابلیت پولیش خوبی دارند و برای ترمیم دندان های عقبی هم کاربردی مهم دارند.

کاربردهای کامپوزیت دندان

امروزه از کامپوزیت ها در دندانپزشکی در سطح گسترده استفاده می شود. به عنوان مثال از جمله کاربردهای آن می توان به :

 1. ترمیم دندان های شکسته
 2. پرکردن دندان های جلویی
 3. پر کردن فضای بین دندان ها
 4. پرکردن دندان هایی که در سطح وسیع تخریب شده اند
 5. ترمیم و اصلاح ترک خوردگی

به سبب دوام زیاد کامپوزیت ونیر، از آن می توان در پر کردن دندان به جای آمالگام که سبب بد رنگی و بد شکلی دندان می شود، استفاده نمود و به دندان ترمیم شده جلوه زیبا و طبیعی داد.

به کمک کامپوزیت ونیرها می توان شدیدترین بهم ریختگی ها و بی نظمی های دندانی را اصلاح نمود و به دندان ها ظاهری مرتب و هماهنگ داد؛ استفاده از کامپوزیت ونیرها حتی در مواردی می تواند جایگزین درمان های طولانی مدت ارتودنسی شود.

روش مراقبت از دندان های کامپوزیت شده

انجام کامپوزیت در شمال تهران | دندانپزشکی ملت دنتیست
روش های مراقبت از کامپوزیت دندان واقع در شمال تهران

برای مراقبت از دندان ها به صورت مرتب مسواک بزنید.

اما در نظر داشته باشید که مسواک به تنهایی قادر به نظافت تمام فواصل بین دندانی نمی باشد پس بهتر است از نخ دندان نیز استفاده کنید.

توجه داشته باشید که خوردن مواد غذایی سفت می تواند به دندان های کامپوزیت شده ، آسیب وارد کند.

بعد از خوردن مواد غذایی مانند چای و قهوه و یا خوراکی های دارای مواد رنگی دندان های خود را مسواک بزنید، به خاطر اینکه کامپوزیت ها نیز خاصیت رنگ پذیری دارند و دچار تغییر رنگ می شوند .

مزایای کامپوزیت دندان

 1. بدون دستکاری ساختار مینای دندان انجام می شود.
 2. روکش کامپوزیت را می توان مستقیماً در دهان ساخت و نیازی به آماده سازی آنها در آزمایشگاه دندانپزشکی نیست.
 3. کامپوزیت دندان در یک جلسه دندانپزشکی انجام می شود.
 4. تعمیر و تعویض کامپوزیت دندان به راحتی امکان پذیر است.
 5. هزینه کامپوزیت دندان ارزان تر از لمینت دندان می باشد.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه ی کامپوزیت دندان یک بیمار می تواند نسبت به بیمار دیگر تفاوت داشته باشد. اولین قدم قبل از تصمیم گیری در مورد قیمت کامپوزیت دندان، برنامه ریزی برای مشاوره اولیه با دندانپزشک زیبایی می باشد.

در جلسه مشاوره دندانپزشک زیبایی قادر خواهد بود تا یک طرح درمانی مناسب برای روکشهای کامپوزیتی را برای شما فراهم نماید و بتواند در مورد قیمت کامپوزیت بحث و گفتگو کند.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به انجام کامپوزیت در شمال تهران ( ماده‌ای است از جنس فیلر و پلاستیک خاص که دارای مقاومت بالایی در برابر انواع ضربه می ‌باشد. این ونیرها برای پوشاندن رنگ نامناسب و ترک خوردگی دندان‌ ها کاربرد دارند ) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ای به شما عزیزان می باشد.

در انتظار شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *