"ارائه

ارائه خدمات ونیر کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

اگر چنانچه نیاز به ونیر کامپوزیت دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

خوشبختانه امروزه باتوجه به ‌پیشرفت‌هایی که ‌در علم و تکنولوژی و بخصوص ‌در زمینه زیباسازی دهان و دندان صورت‌ گرفته، یکی‌ از متداول‌ترین ‌روش‌هایی که ‌برای‌داشتن لبخندی زیبا به‌ کار می‌رود، کامپوزیت دندان می باشد که مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته است.

ونیر کامپوزیت دندان

می توان گفت که به وسیله ی ونیر کامپوزیت دندان، می توان یکی‌ از بهترین درمان ها را برای‌ ایجاد لبخندی زیبا در بیماران انجام‌ داد. در یک تعریف می توان این‌گونه عنوان‌ کرد که ونیر کامپوزیت دندان، ترکیبی‌ از مواد زمینه‌ای می باشند که‌ در اثر ترکیب ذراتی به‌ نام فیلر به‌ استحکام بالایی‌ دست خواهند یافت.

به‌ عبارت دیگر این‌ ترکیب خمیری‌ شکل‌ می باشد و به‌ وسیله تابش نور در طول موج خاص به صورت سفت و سخت در خواهد آمد. بعد از سفت‌شدن، توسط پولیش دادن‌ به‌ آن‌ شکل مناسب‌ می دهند تا در دهان موجب‌ اذیت کردن‌ سایر دندان ها نشود.

مزایا ونیر کامپوزیت دندان

  • شکل‌ و فرم طبیعی، به‌طوریکه سایرین به‌ سختی متوجه تفاوت دندان طبیعی با دندان ونیر کامپوزیت می شوند.
  • دارای قابلیت تحمل فشار های‌ بالا در زمان جویدن مواد غذایی به‌میزان ۱۰ برابر لمینیت های‌ چینی می باشند.
  • مدت زمان درمان کوتاه و در یک جلسه صورت می گیرد.
  • در اکثر مواقع، نصب آن احتیاجی به تراش دندان ها ندارد و در شرایط خاص نیز، میزان بسیار کمی از مینای دندان تراشیده می شود. همچنین نصب آن به دندان های مجاور آسیبی وارد نمی کند.
  • چنانچه تحت فشار های‌ بالا دچار پریدگی لبه یا شکستگی شدند، امکان ترمیم و اصلاح آن ها همانند دندان های طبیعی، به‌ راحتی وجود خواهد داشت.
  • به دلیل بی‌ نیازی از لابراتوار می توان خطای انسانی را حذف نمود.

هزینه هر واحد ونیر کامپوزیت دندان

هزینه تمام‌شده روش کامپوزیتی، لمینت و ونیر سرامیکی بستگی به‌کیفیت مواد اولیه به‌کار برده دارد. همچنین میزان ضخامت دندان ها، سطح تکنیکی درمان انتخاب شده از سوی دندانپزشک و تجربه و مهارت‌ وی، بر هزینه‌های درمان تاثیر مستقیم می گذارند.

طول عمر ونیر کامپوزیت دندان

طول عمر  کامپوزیت به‌ عوامل مختلفی‌ مانند جنس دندان ها، رعایت بهداشت و عادت غذایی بستگی دارد. در صورتی ‌که کامپوزیت به‌ درستی انجام شود و پس‌ از آن‌ به وسیله ی بیمار، مراقبت‌های لازم انجام شود، می توان گفت‌که ونیر کامپوزیت جزو یکی‌ از با دوام ‌ترین درمان ها در حوزه دندانپزشکی به‌حساب می‌آید.

سن کامپوزیت دندان

می توان گفت که افراد خیلی زیادی قادر به استفاده از این روش درمانی و زیبایی می باشند، اما توصیه دندانپزشکان متخصص این است که تا قبل از ۱۸ سالگی نصب کامپوزیت دندان مگر در شرایط ضروری انجام نگیرد. زیرا ادامه داشتن رشد استخوان فک در این سنین، سبب می شود تا ظاهر کامپوزیت روی دندان ها تغییر کند.

سخن پایانی

زیبایی دندان و یا ویز کامپوزیتی تقریباً مشابه تکنیک لمینیت می باشد.

با این تفاوت که مواد کامپوزیتی خمیر مانند توسط دندانپزشک بر روی سطح دندانها قرار داده می شود و اصلاح فرم و شکل دندانها توسط خود دندانپزشک روی کامپوزیتها اعمال می شود.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به ونیر کامپوزیت دندان ( بهترین درمان ها را برای‌ ایجاد لبخندی زیبا ) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه انواع خدمات دندانپزشکی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱