ارائه خدمات آمال گام دندان
ارائه خدمات آمال گام دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

ارائه خدمات آمال گام دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

اگر چنانچه نیاز به آمال گام دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

می توان این طور بیان کرد که آمالگام ماده ی پرکننده ی دندان می باشد که برای پر کردن حفره های ناشی از پوسیدگی دندان استفاده می شود، این ماده برای بیش از ۱۵۰ سال برای صدها میلیون نفر از بیماران در سراسر جهان استفاده شده است. آمالگام دندانی مخلوطی از جیوه ی مایع (عنصری) و آلیاژ پودری متشکل از نقره، قلع و مس می باشد. به طور تقریبی ۵۰٪ از وزن آمالگام را عنصر جیوه تشکیل می دهد. خواص شیمیایی جیوه ی عنصری اجازه می دهد که با ذرات پودری آلیاژ ( نقره، مس و قلع) واکنش داده و به صورت یک بتونه به هم بپیوندند.

مراحل ترمیم دندان

  1. اولین مرحله از مراحل پر کردن دندان با آمالگام تزریق بی حسی می باشد. به طور معمول دندانی که احتیاج به ترمیم دارد، باید بی حس شود تا بتوان بدون احساس ناراحتی، عاج دندان پوسیده را تخلیه کرد.
  2. در مرحله بعد دندان شست و شو داده شده و ضدعفونی می شود.
  3. آمالگام دندان به صورت کپسول هایی می باشد که در آن مخلوط فلزی و جیوه قرار داده شده اند. این کپسول در دستگاه مخصوص قرار می گیرد تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند و به صورت خمیری دربیایند. حدود ۲-۳ دقیقه زمان داریم تا مخلوط آمالگام را درون حفره دندان تراش خورده قرار دهیم.
  4. اضافات آمالگام دندان پاک می شوند و بلندی های ترمیم بررسی می شود و این گونه یک ترمیم دندان با آمالگام باکیفیت و خوب داریم که قادر است تا حدود ۱۰ سال و حتی بیشتر در جویدن کمک نماید.

مزایا:

می توان گفت که آمال گام ، ماده ای قوی و با پایداری دراز مدت می باشد، به طوری که احتمال شکستن آن کمتر از انواع دیگر فیلینگ(مواد پر کردگی) است. آمالگام دندانی، دارای حداقل قیمت در بین مواد پرکردگی دندان است.

مضرات ترمیم دندان با آمال گام

مدتی که از زمان معرفی شدن آمال گام دندان گذشت، نگرانی در مورد جیوه به وجود آمد. چرا که بخار جیوه سمی است. اما سالهای طولانی مطالعه و آزمایش روی افراد دارای این ترمیم ها انجام شد و هیچ ارتباطی بین جیوه و بیماری های مختلف پیدا نشد.

و مورد تایید FDA قرار گرفت. این میزان جیوه خیلی کمتر از حد مجاز آن برای بدن است. جیوه موجود در این ترمیم ها بسیار کمتر از جیوه موجود در هوا یا غذاهای دریایی است که ما روزانه مصرف می کنیم. مطالعات مختلف نشان داده اند که ترمیم دندان با آمالگام، یک روش مطمئن و ایمن برای پر کردن دندان است.

استفاده از جیوه

به طور تقریبی نیمی از آمالگام را جیوه ی مایع و نیمی دیگر را یک آلیاژ پودری تشکیل شده از نقره، قلع و مس تشکیل می دهد. جیوه برای اتصال ذرات آلیاژ به یکدیگر و ایجاد ماده ای قوی، با دوام  و جامد بکار می رود. خواص منحصر به فرد جیوه (در دمای اتاق مایع است و بخوبی با پودر آلیاژ اتصال می یابد) آن را به یک جزء مهمی از آمالگام دندانی که منجر به دوام آن می شود، تبدیل کرده است.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به آمال گام دندان (ماده ی پرکننده ی دندان که برای پر کردن حفره های ناشی از پوسیدگی دندان استفاده می شود) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ای به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱