ارائه خدمات کامپوزیت دندان
ارائه خدمات کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست | دکتر حمیدرضا ملت

اگر چنانچه نیاز به کامپوزیت دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

داشتن دندان های زیبا تاثیر فوق العاده ای در چهره ما دارد و لبخند زیبای ما باعث جذابیت چهره مان می شود . امروزه بسیاری از افراد برای زیبا تر شدن  و یک دست شدن رنگ و فرم دندان هایشان از کامپوزیت دندان استفاده می کنند.

یکی از موادی که امروزه در دنیای دندانپزشکی بسیار پر کاربرد می باشد، کامپوزیت ها می باشند. کامپوزیت دندان به موادی خمیر مانند می گویند که پزشک با استفاده از آن دندان های پوسیده، شکسته، ترک خورده یا سیاه شده را ترمیم می کند.

کاربرد کامپوزیت دندان

کاربرد کامپوزیت دندان اصلاح نامنظمی، بد فرمی، رنگ زرد، پریدگی و فاصله دندان می باشد. یک دندانپزشک ماهر و مجرب می تواند با بهره گیری از بهترین مواد، عیوب دندان های فرد را با این روش به بهترین شکل ممکن برطرف کند.

هنگامی که پوسیدگی دندان به وسیله ی دندانپزشک برداشته می شود، از کامپوزیت دندان می توان برای پر کردن فضای خالی و ترمیم شکل ظاهری آن استفاده نمود.

روش های مراقبت از دندان های کامپوزیت شده

  • دقت داشته باشید که خوردن مواد غذایی سفت می تواند به دندان های کامپوزیت شده، آسیب وارد کند و آن ها را دچار سابیدگی نماید.
  • برای مراقبت از دندان ها به صورت مرتب مسواک بزنید.
  • بعد از خوردن مواد غذایی مانند چای و قهوه و یا خوراکی های دارای مواد رنگی دندان های خود را مسواک کنید، زیرا کامپوزیت ها نیز خاصیت رنگ پذیری دارند و دچار تغییر رنگ می شوند.
  • مسواک به تنهایی قادر به نظافت تمام فواصل بین دندانی نیست پس بهتر است از نخ دندان نیز استفاده نمایید.

انواع کامپوزیت

کامپوزیت‌ها مواد رزینی می باشد که با توجه به تعداد و اندازه ذراتشان در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند و کاربردهای مختلفی نیز دارند. به طور کلی می‌توان مواد کامپوزیتی را به چهار گروه تقسیم نمود.

  • نوع هیبرید
  • میکروفیلد
  • کامپوزیت نانوفیلد
  • IPS ونیرها

هر کدام از این کامپوزیتها موارد استفاده مخصوص خود را دارند. به خاطر اینکه در دندانهای جلو زیبایی و درخشندگی عامل مهمی می باشد و در دندانهای عقب داشتن استحکام کافی که بتواند نیروهای جویدن را به خوبی تحمل کند.

نوع هیبرید

 کامپوزیت‌های دندان‌های خلفی ذرات بزرگتر و استحکام بیشتری دارند و معمولا از نوع هیبرید هستند.

میکروفیلد

 برای ترمیم دندان‌های جلویی از کامپوزیت‌های میکروفیلد استفاده می‌شود که ذرات ریزتر و استحکام کمتری دارند اما در عوض سطح صاف ‌تر و براق ‌تر و درخشان ‌تری بعد از پالیش از خود به جای می‌گذارند. هر اندازه که سطح کامپوزیت صاف‌ تر باشد رنگ گرفتن آن و نیاز به پالیش‌های دوره ‌ای به مرور زمان کمتر خواهد شد.

نانوفیلد

 امروزه کامپوزیت‌های نانوفیلد هم در بازار هستند تا بتوانیم استحکام و زیبایی را همزمان در ترمیم دندان‌ها به دست بیاوریم.

IPS ونیرها (ای پی اس)

 یکی دیگر از انواع کامپوزیت که جدیدا مورد استفاده قرار می‌گیرد، IPS ونیرها ( سرامیکی ) هستند. این کامپوزیت‌ ها به سبب داشتن ذرات سرامیکی نسبت به نسل‌های قبل دارای ثبات رنگ و استحکام بالاتری می باشند و بیشترین تشابه ظاهری را به لمینت های سرامیکی دارند.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به کامپوزیت (موادی خمیر مانند که با استفاده از آن دندان های پوسیده ، شکسته ، ترک خورده و یا سیاه شده را ترمیم می کنند) داشتید کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه انواع خدمات دندانپزشکی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱