ارائه خدمات پروتز دندان
ارائه خدمات پروتز دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

پروتز دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

اگر چنانچه نیاز به پروتز دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

می توان این گونه گفت که منظور از اصطلاح پروتز ، دندان مصنوعی یا تعویض دندان می باشد. به عبارتی این پروتزها انواع مختلفی دارند، از روکش های ساده ای که برای کمک به ترمیم یک دندان استفاده می شود تا پروتزهای کامل دندان که برای جایگزینی یک دندان بکار برده می شوند و عموما دندان مصنوعی نامیده می شوند.

پروتز متحرک و ثابت دندان بنا به دلایل زیبایی و پزشکی توسط دندانپزشک مورد استفاده قرار می گیرد. بیمارانی که به پروتز احتیاج دارند برای گاز گرفتن چیزی به مشکل بر می خورند و همچنین به خاطر نداشتن یک دندان یا ظاهر جسمانی نامناسبی که به دلیل نداشتن دندان پیدا کرده اند، احساس شرمندگی در برابر دیگران می کنند. که در چنین شرایطی پزشک با انجام تعویض دندان و سفید کردن آن(بلیچینگ) زیبایی را به دندان باز می گردانند.

انواع پروتزهای دندانی

به شکل کلی پروتزهای دندانی به دو صورت ۱- پروتز کامل و ۲- پروتز پارسیل وجود دارد و متناسب با شرایط و وضعیت بیمار انتخاب و انجام خواهند شد.

هنگامی که تمامی دندان های بیمار کشیده شده و هیچ دندانی در دهان وجود نداشته باشد از پروتز کامل و یا همان دندان مصنوعی و زمانی که تعدادی از دندان ها از دست رفته باشند از پروتز پارسیل و یا اصطلاحا دندان تکه ای استفاده خواهد شد.

در واقع پروتز کامل و پروتز پارسیل دو نوع اصلی از پروتزهای دندانی مورد استفاده در جمعیت متقاضیان به شمار می آیند. پروتز کامل و یا اصطلاحا یک دست دندان مصنوعی به منظور جایگزین کردن دندان های از دست رفته در جمعیت بیمارانی است که تمامی دندان های خود را از دست داده و هیچگونه تغییر نامطلوبی در ساختار و بافت لثه آنها مشاهده نخواهد شد.

پروتز پارسیل و یا اصطلاحا دندان تکه ای به منظور جایگزین کردن دندان های از دست رفته در جمعیت بیمارانی است که بخشی از دندان های خود را از دست داده و شرایط انجام ایمپلنت را نداشته باشند.

چه عواملی را باید در انتخاب نوع پروتز در نظر بگیرید؟

انتخاب پروتزهای ثابت یا متحرک نیازمند عواملی هستند که باید مورد ارزیابی قرار بگیرند شامل: سابقه دندان پزشکی گذشته بیمار در مورد درمان و مراقبت از خود، وضعیت سلامتی بیمار، انگیزه روانشناختی و مشخصات شخصیتی بیمار، وضعیت اقتصادی وی و در نهایت مهارت دندان پزشک و خدمات مشاوره ای در انتخاب نوع پروتز بسیار موثر می باشد.

پس در نتیجه بیمار باید به پزشک معالج مراجعه کند و به او فرصتی برای تشخیص، برنامه ریزی درمان و مراقبت بدهد. موارد ارائه شده به متخصص دندان پزشک برای انتخاب پروتز موقتی، فوری، کوتاه مدت یا طولانی مدت کمک می کند.

عوارض پروتزدندان

پروتز عوارض چندان خطرناک و زیادی ندارد به طوری که از هر ۳۰۰ نفرمراجعه کننده به دندانپزشک جهت پروتز  یک نفر دچار واکنش های داخل دهانی می شوند که سبب این واکنش ها عبارتند از :رزین های اکرلیک، سمنت های درارای اوژنول، آلیاژهای فلزهای پایه، جیوه، طلا، مواد دارای پلی اتر یا اپیمین .

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به پروتز دندان ( دندان مصنوعی یا تعویض دندان ) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱