ارائه خدمات ایمپلنت دندان
ارائه خدمات ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

ارائه خدمات ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

اگر چنانچه نیاز به ایمپلنت دندان یا ترمیم داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

می توان این گونه تعریف کرد که ایمپلنت دندان جایگزین ریشه های دندان می شود. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان دائمی (ثابت) یا قابل جابجایی ایجاد می کنند که با دندان های طبیعی شما سازگاری دارند.

در این روش که توسط متخصص انجام می گیرد متریال ویژه جای ریشه ی دندان را می گیرد. و بر روی آن تاجی که شبیه دندان است وصل می گردد . بنا به درخواست ایمپلنت تک دندان و یا ایمپلنت تمام فک به صورت جداگانه صورت می پذیرد.

وجود استخوان کافی برای ایمپلنت دندان یا کاشت دندان الزامی می باشد. زمانی که تراکم کافی استخوان موجود نباشد نمی توان از آن استفاده کرد، در این حالت روشی برای تقویت آن انجام می گیرد که اصولا به آن پیوند استخوان گویند.

ایمپلنت چگونه صورت می پذیرد؟

به این صورت می توان بیان کرد که پس از مشاوره، جراح دندانپزشک محلی را که برای کاشت ایمپلنت دندانی در نظر گرفته شده است را مورد بررسی قرار می دهد. سپس آزمایشات تصویربرداری دندان (عکس برداری با اشعه ایکس، فیلم پانوراما و یا سی تی اسکن ) را نیز انجام می دهد.

سپس کیفیت و کمیت استخوان فک ارزیابی می کند، تا مشخص شود آیا استخوان بیشتری در محل مورد نیاز است یا خیر. برخی وقت ها استخوان فک از ضخامت کافی برای انجام پیوند به استخوان و انجام ایمپلنت  برخوردار نمی باشد، یا بسیار نرم است، به همین خاطر ممکن است قبل از انجام ایمپلنت دندانی بیمار به پیوند استخوان فک نیاز داشته باشد.

انواع ایمپلنت :

دو نوع اصلی وجود دارد: ۱-  اندوستیل (endosteal)    ۲- تحتانی  (subperiosteal)

۱) ایمپلنت های اندوستیل در داخل استخوان وارد شده و با آن تلفیق می شوند.

۲)ایمپلنت های ساب پریواستیل یا همان تحتانی به راحتی در بالای استخوان فک  و زیر لثه قرار می گیرند. این مورد به دلیل عملکرد ضعیف دیگر به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. در هر دو حالت ، به دوره بهبودی نیاز دارد که می تواند چندین ماه طول بکشد.

 مزایا :

  • بر خلاف پروتزهای سنتی ،ایمپلنت های دندان  در استخوان فک شما قرار می گیرد. این امر سبب می شود که ایمپلنت های دندانی همانند دندان های طبیعی در برابر فشار مقاوم باشند و دچار لغزش و یا تغییر نشوند . پس از بهبودی کامل بعد از جراحی ایمپلنت ، معمولاً ایمپلنت های دندان خیلی راحت تر از پروتزهای استاندارد یا پل ها هستند.
  • به جز دندان های آسیب دیده ، هیچگونه جراحی یا برداشتن دندان های دیگر لازم نیست. برخلاف پل دندان که در آن از دندان های مجاور استفاده می شود.
  • مهمتر از همه اینها ، داشتن ایمپلنت دندان می تواند به حفظ استخوان در فک شما کمک کند. هنگامی که دندان ها برای مدت طولانی از بین رفته باشد، استخوان فک شروع به تحلیل می کند. تحلیل رفتن استخوان می تواند کل فک و به نوبه خود ساختار صورت شما را تغییر شکل دهد.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

در صورتی که نیاز به ایمپلنت دندان (متریال ویژه ای که جای ریشه ی دندان را می گیرد) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ای به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱