ارائه خدمات روکش های pfm دندان
ارائه خدمات روکش های pfm دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

روکش های PFM دندان در شمال تهران

اگر چنانچه نیاز به روکش های PFM دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

 می توان این طور در نظر گرفت که دندانپزشکان از قرن نوزدهم میلادی روکش های چینی متصل به فلز را برای بیماران به وجود آوردند. و طی دهه های پس از آن، آنها “استاندارد طلایی” برای بازگرداندن دندان های جلو و عقب هایی بودند که نیاز به بازسازی همرنگ دندان داشتند.

در دهه های اخیر، محبوبیت آنها به تدریج  به علت سایر انواع مدرن ترمیم هایی از قبیل انواع سرامیک و (POM) که با استفاده از انواع جدیدی از صنایع دستی ساخته شده اند، کمتر شده است ..اما بر خلاف این روش های جدیدتر، روکش (PFM) می تواند یک رکورد طولانی و ثابت برای ارائه خدمات قابل پیش بینی و پایدار داشته باشد .

ترکیباتی که برای ساخت روکش پی اف ام مورد استفاده قرار می‌گیرد

در کل می توان گفت که برای ساخت این نوع روکش از سه مقوله بسیار مهم استفاده می‌شود که عبارتند از: آلیاژ قیمتی، آلیاژ نیمه قیمتی و آلیاژ غیر قیمتی. بعضی مواقع به آلیاژ غیر قیمتی، فلز پایه گفته می‌شود و مقدار آلیاژ قیمتی آن کمتر از ۲۵ درصد می باشد.

این فلزات اغلب حاوی مقادیر زیادی کبالت، نیکل، کروم و بریلیوم هستند. آلیاژ نیمه قیمتی حداقل حاوی ۲۵ درصد فلزات قیمتی است.

آلیاژ قیمتی نیز بیش از ۶۰ درصد حاوی ترکیبات قیمتی از قبیل طلا، پلاتینیوم و پالادیوم است. آلیاژ قیمتی حاوی ۴۰ درصد طلا است. ساختارهای فلزی توسط سرامیک فلدسپاتیک پوشانده می‌‌شوند.

مزایای PMF ها:

  1. مستحکم اند
  2. طبیعی به نظر میرسند و همرنگ دندان اند . ( در مقایسه با تمام فلز )

معایب PMF ها:

پدیده ی خط تیره : فلزی که زیر روکش است ممکن است به صورت یک خط تیره در لبه ی روکش دیده شود .

معمولا دندانپزشک لبه ی روکش را زیر خط لثه میبرد اما اگر لثه تحلیل برود ممکن است که این حاشیه دیده شود .

به دست اوردن ظاهر طبیعی در انها به راحتی تمام سرامیک ها نمی باشد.  و باید طی روند هایی رنگ تیره ی فلز پوشانده شود می تواند باعث سایش دندان مقابل شود .

ویژگی‌هایی روکش PFM

  • پل و کش پی اف ام زیبایی ظاهری نسبتا خوبی دارند به ویژه در چند سال اولی که از نصب آنها گذشته است.
  • این نوع روکش بسیار قوی است و در اکثر افراد می‌توان از آن برای درمان نقاط مختلف دهان استفاده کرد.
  • با توجه به مطالعات بالینی انجام شده ماندگاری و طول عمر بالای این روکش ثابت شده است.
  • دندان پزشکان می‌توانند به خوبی و به طور دقیق به نصب این نوع روکش بپردازند حال آنکه این مسئله در خصوص روکش زیرکونیا صدق نمی‌کند.
  • مطالعات بالینی نشان داده است که یک عدد روکش پی اف ام سالیان طولانی عمر می‌کند و طول عمر پل پی اف ام سه واحدی نیز نسبتا طولانی است.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز بهروکش های PFM دندان (بخش فلزی دور تا دور دندان را پوشش میدهد و به عنوان بخش هسته ای موجب استحکام روکش می شود و پرسلن یا چینی روی آن، منجر به زیبایی روکش می شود) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه انواع خدمات دندانپزشکی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱