ارائه خدمات ترمیمی تک سطحی دندان
ارائه خدمات ترمیمی تک سطحی در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

ترمیمی تک سطحی دندان در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

اگر چنانچه نیاز به ترمیمی تک سطحی (ترمیم های مربوط به سطح جونده) دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

میشه گفت ترمیم یک سطحی دندان راحت ترین نوع درمان دندان می باشد که هم از نظر سختی و اذیت شدن بیمار راحت تر می باشد  و هم زمان و هزینه کمتری نسبت به درمان های دیگر دارد.

معمولا از این درمان برای دندان هایی که خرابی زیادی ندارند و پوسیدگی ، عصب دندان را هنوز درگیر نکرده است یا دندان به دلیل مسائلی مانند شکسته شدن و ساییده شدن (به وسیله ی ناخن جویدن و …) مشکل داردمورد استفاده قرار می گیرد.

مراحل ترمیم یک سطحی دندان

در اولین مرحله دندانپزشک بر اساس میزان پوسیدگی و ناحیه قرارگیری دندان مورد نظر، مقدار مشخصی بی حسی موضعی تزریق می کند. بعد از بی حس شدن کامل دور تا دور دندان، با استفاده از ابزار مشخص مانند مته های مخصوص یا لیزر پوسیدگی را می تراشد.

انتخاب نوع ابزار به تجربه دندانپزشک، میزان خرابی، نوع دندان، محل پوسیدگی و نوع تجهیزات بستگی دارد.
بعد از اینکه کاملا تمام پوسیدگی های دندان توسط متخصص دندانپزشکی برداشته شد، آن را چک می کند تا مطمئن شود همه پوسیدگی ها برطرف شده باشد.
سپس نوبت به پرکردن دندان با مواد مخصوص می رسد. این مواد انواع مختلفی دارند و معمولا از ماده ای به نام آمالگام استفاده می شود که به طور معمول نسبت به انواع دیگر آن ارزان تر و از نظر دوام نیز مناسب ترمی باشد.

چنانچه  پوسیدگی نزدیک ریشه باشد، دندانپزشک شما امکان دارد که ابتدا یک آستر ساخته شده از موادی مانند یونومر شیشه، رزین کامپوزیت یا موارد دیگر برای محافظت از عصب قرار دهد و بعد مواد پرکردنی را در حفره قرار دهد.
دندانپزشک زمانی که می خواهد مواد رنگی برای پرکردن را قرار دهد برای اطمینان حاصل کردن از فشردگی و دوام بیشتر این کار را به صورت لایه لایه انجام می دهد.

به این شکل که بعد از اینکه کاملا داخل حفره را با آب و فشار هوا از آلودگی و باکتری ها پاکسازی کرد مقداری از مواد را می ریزد و با یک چراغ مخصوص لیزری آن را سفت می کند و بعد دوباره لایه بعدی را قرار می دهد. این کار را تکرار می کند تا دندان به طور کامل پر شود.

 زیباسازی دندان

ودربخش آخر ترمیم یک سطحی دندان مرحله زیباسازی و مناسب کردن دندان برای جویدن غذا می باشد.

ارتفاع دندان نباید کمتر یا بیشتر از دندان های کناری یا بالایی باشد تا غذا به راحتی جویده شود. در زمان بستن دهان نیز مانند قبل دندان ها باید به راحتی روی هم قرار بگیرند.

بعد از اینکه دندانپزشک ارتفاع دندان را کاملا درست کرد و قابل قبول بود با مته های خیلی ظریف به سراغ زیباسازی آن می رود و سعی می کند با تراش های دقیق ظاهر دندان را دقیقا مانند دندان قبلی خودتان دربیاورد. البته این کار تا حد زیادی به مهارت و تجربه پزشک شما دارد و همه دندانپزشکان نمی توانند این کار را به خوبی انجام دهند.
ترمیم دندان هرچقدر هم که آسان باشد بالاخره کمی استرس و اذیت شدن را دارد؛ اما باید با این نگرش به آن نگاه کنید که اگر الان ترمیم یک سطحی دندان را انجام ندهید پوسیدگی بیشتر شده و زمانی که به عصب برسد هم از نظر درد سخت تر می شود و هم زمان و هزینه بیشتری احتیاج دارد.

در نتیجه قبل از این که دیر شود حتما با مشاوران ما در ارتباط باشید تا با کمترین هزینه ممکن و دندان شما درمان شود.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به ترمیمی تک سطحی دندان ( ترمیم دندان هایی که خرابی زیادی ندارند و پوسیدگی ، عصب دندان را هنوز درگیر نکرده است ) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱