ارائه خدمات جرم گیری دندان
ارائه خدمات جرم گیری در کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست

جرم گیری دندان در دندانپزشکی ملت دنتیست در شمال تهران

اگر چنانچه نیاز به جرم گیری دندان داشتین می توانید با یکی از راه های ارتباطی که در پایین صفحه قرار داده شده با ما در تماس باشید.

بزاق دهان بطور معمول دارای املاحی می باشد که قدرت رسوب کردن را دارد و به مرور تبدیل به جرم سخت می شود، جرم تشکیل شده روی دندان بعضی مواقع با مسواک خوب تمیز نمی شود و به مرور زمان باعث آزردگی لثه می شود و جرم جایگزین لثه می شود.

به عبارتی در درمان جرمگیری ، دندانپزشک پلاک های سخت تشکیل شده در پشت دندانها را که در بالا و پائین خط لثه ها هستند جدا می کند و بیرون می آورد تا زمانیکه دندان ها تا پایین پاکت کاملا تمیز شوند. این کار به استحکام لثه ها کمک بسیاری می‌ کند.

نحوه ی جرم گیری دندان

در نظر داشته باشید که برای جرم گیری دندان اگر جرم دندان حاد نباشد دندانپزشک از یک جرم گیر ساده و دستی استفاده می کند اما در غیر این صورت از ابزارهای تخصصی در این زمینه استفاده می شود. دستگاه جرم گیر دندان در دندانپزشکی دارای نوک فلزی خاصی می باشد که با حرکت چرخشی و ضربه بر روی جرم منجر به از بین رفتن جرم دندان خواهد شد.

حساس شدن دندانها بعد از جرمگیری

هنگامی که فرد برای جرمگیری مراجعه می کند با برداشتن جرم ها از سطح دندان لثه تحلیل رفته و چنین احساسی به فرد دست می دهد که جرمگیری سبب از بین رفتن لثه و باز شدن بین دندانها شده است. (یکی از علت های حساس شدن دندانها بعد از جرمگیری همین امر می باشد)

جرمی که روی دندان ها تشکیل می شود به مرور زمان سبب التهاب و تورم لثه ها می شود و سبب پوسیدگی دندان می شود.

در این مرحله با کوچکترین تحریکی مثل مسواک زدن، خونریزی لثه رخ می دهد. چنانچه جرمگیری صورت نگیرد، اثرات جبران ناپذیری بر روی لثه و دندان ها ایجاد می گردد و همچنین باعث تکثیر باکتری هایی می گردد که سبب بیماری‌های داخلی بدن می شود.

جرمگیری یکی از درمان های مهم و ضروری دندانپزشکی است که با استفاده از دستگاه مخصوص، جرم روی دندان  و همچنین بین لثه و دندان با حرکات ریز میکروسکوپی برداشته شده و لثه دوباره به صورت طبیعی به رنگ صورتی و کاملا چسبیده به بافت استخوانی زیرین خود در می آید. و این را نیز در نظر داشته باشید که برخلاف تصور عمومی  در جرمگیری آسیبی به مینای دندان وارد نمی شود.

خونریزی لثه

زمان جرمگیری اگر لثه خونریزی داشت دلیل بر اینکه در زمان جرمگیری به دندان آسیب رسیده است نمی باشد. این خونریزی طبیعی می باشد. اگر در زمان مسواک زدن از لثه هایتان خون می آید حتما برای جرمگیری به پزشک مراجعه کنید.

بعد از جرمگیری حتما از دهانشویه تا یک هفته استفاده کنید.

مزایا و فواید جرمگیری

از بین رفتن جرم خود به خود باعث کاهش پوسیدگی دندان خواهد شد. بروساژ و جرم‌گیری دندان همچنین باعث بهبود ورم و التهاب لثه شده و مانع از تبدیل شدن این مشکل به یک بیماری شدید لثه می‌شود.

با این حال، مزیت‌های جرم‌گیری دندان تنها تا زمانی دوام دارد که دوباره جرم روی دندان شکل نگیرد. بعضی از بیماران که بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت نکنند، به جرم‌گیری دندان دوره‌ای نیاز پیدا می‌کنند.

با جرم گیری، دندان ها سفید می شوند

می توان به این صورت جواب داد که درجرم گیری دندان، رسوبات روی سطح دندان ها برداشته می شود و اصلا رنگ دندان تغییر نمی کند. فقط می تواند به سفید شدن دندان ها کمک کند. برای روشن و سفید شدن دندان باید همزمان از درمان بلیچینگ نیز استفاده نمود.

پیشنهاد ما به شما

در صورتی که نیاز به جرم گیری دندان ( دندانپزشک پلاک های سخت تشکیل شده در پشت دندانها را که در بالا و پائین خط لثه ها می باشند را جدا می کند و بیرون می آورد تا زمانیکه دندان ها تا پایین پاکت کاملا تمیز شوند ) داشتین کلینیک دندانپزشکی ملت دنتیست با بهره مندی از متخصصین ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی در هر زمینه ی به شما عزیزان می باشد.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

۰۲۱-۲۲۶۵۶۲۵۴

۰۹۱۲-۳۹۷۲۲۱۵

۰۹۰۲-۰۰۵۲۲۱۵

آدرس: تهران – زعفرانیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان پسیان جنوبی – برج الماس – طبقه ۸ واحد ۸۱